atrakcje w Jaworznie

Jaworzno – atrakcje na weekend

Co możemy robić w weekend w Jaworznie? Odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama – najlepiej cieszyć się bogactwem natury, które oferuje to miasto i jego okolice. A jeśli znudzi się nam plażowanie i podglądanie dzikich zwierząt, warto skorzystać z infrastruktury sportowej.

Zalew Sosina i Trójkąt Trzech Cesarzy

Zalew Sosina należy bez wątpienia do największych atrakcji Jaworzna. W jego skład wchodzi sztuczne jezioro o powierzchni 50 ha oraz otaczające je tereny zielone (30 ha). Zalew to przede wszystkim miejsce, w którym możemy odetchnąć w otoczeniu przyrody. Znajduje się tutaj rezerwat ptaków, a w okolicznych lasach i na łąkach mieszka wiele gatunków drobnych zwierząt.

Łagodna linia brzegowa zalewu, a także zielone oraz piaszczyste plaże doceniają  wielbiciele kąpieli wodnych i słonecznych. Na miejscu można wypożyczyć sprzęt do uprawiania sportów wodnych – kajaki, rowerki wodne czy deski surfingowe.

Nie brakuje też w Jaworznie atrakcji dla dzieci. Zalew Sosina to bowiem przede wszystkim miejsce, nad które warto wybrać się wraz z rodziną. Najmłodsi znajdą tu place zabaw, a nad ich bezpieczeństwem podczas kąpieli zawsze czuwa ratownik.

Jeśli natomiast znudzi nam się słodkie lenistwo na plaży lub zmęczy dryfowanie po tafli jeziora, możemy wybrać się na pouczającą wycieczkę do znajdującego się w pobliskich Mysłowicach Trójkąta Trzech Cesarzy. Jest to miejsce, w którym w czasach rozbioru Polski graniczyły ze sobą trzy mocarstwa – Prusy, Austria oraz Rosja. Punkt został oznaczony pamiątkowym obeliskiem. Z Jaworzna można dojechać do niego na przykład trasą rowerową nr 476.

Kurs nurkowania i inne rozrywki

Jakie jeszcze atrakcje czekają na nas w okolicy? Turyści oraz mieszkańcy mają możliwość eksploracji głębin nieczynnego kamieniołomu Gródek. W Jaworznie nurkowanie znajduje się w ofercie kilku firm. Po zwiedzeniu podwodnego świata warto wybrać się na spacer po wyjątkowo urokliwej okolicy.

W Jaworznie mamy również do dyspozycji kina, pływalnie, teatr, kręgielnię, strzelnicę, stadninę koni, skate park, korty tenisowe, sezonowe lodowisko, ściany wspinaczkowe, liczne biblioteki oraz galerie sztuki.

Do miasta warto wybrać się przede wszystkim w połowie czerwca. W tym czasie odbywa się bowiem impreza cykliczna – Dni Jaworzna. Każdego roku zapraszani są najwięksi polscy artyści oraz przedstawiciele lokalnej sceny muzycznej. Święto miasta trwa dwa dni, a atmosfera, która mu towarzyszy, jest niepowtarzalna.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może te artykuły cię zainteresują...

Ogrodzieniec

Górny Śląsk – atrakcje turystyczne

Górny Śląsk wielu osobom kojarzy się z przemysłem, jednak jest to również region wyjątkowo atrakcyjny turystycznie. Wspaniała natura i liczne zabytki sprawiają, że warto wybrać się tutaj na wycieczkę. Dokąd pojechać i jakich atrakcji nie można przegapić? Wyżyna Śląska – co warto zobaczyć? Południe Polski to nie tylko kraina hut i kopalń. Do najciekawszych atrakcji […]

Czytaj dalej "Górny Śląsk – atrakcje turystyczne"
atrakcje w Jaworznie

Jaworzno – atrakcje na weekend

Co możemy robić w weekend w Jaworznie? Odpowiedź na to pytanie nasuwa się sama – najlepiej cieszyć się bogactwem natury, które oferuje to miasto i jego okolice. A jeśli znudzi się nam plażowanie i podglądanie dzikich zwierząt, warto skorzystać z infrastruktury sportowej. Zalew Sosina i Trójkąt Trzech Cesarzy Zalew Sosina należy bez wątpienia do największych […]

Czytaj dalej "Jaworzno – atrakcje na weekend"
jaworzno-logo-1

©2024 JAWORZNO – WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE.

Przejdź do paska narzędzi